02.06.2016

Szczecin i Krzywy Las pod Gryfinem

Filharmonia Szczecińska, w roku poprzednim otrzymała miano najlepszego budynku w Europie. Ten bardzo nowoczesny budynek został zaprojektowany przez hiszpańskich architektów z pracowni Estudio Barozzi Veiga we współpracy ze Studio A4. Filharmonia wyróżnia się na tle innych budynków, z wyglądu przypomina górę lodową i jej wygląd zewnętrzny jak i wnętrze prezentują się zjawiskowo.
Stojakimalutka kawiarnia rowerowa znajdująca się przy ulicy Rayskiego.

Stojaki
ul. Rayskiego 19
Szczecin


Przeglądając strony internetowe odkryłam artykuł o cudach natury w Polsce, tam właśnie znalazłam opis Krzywego Lasu znajdującego się nieopodal Gryfina i kilkanaście kilometrów od Szczecina. Do tej pory dokładnie nie wyjaśniono dlaczego aż sto sosen rośnie w taki właśnie sposób. Najbardziej prawdopodobna teoria mówi, że krzywizna drzew spowodowana jest świadomą działalnością człowieka, który celowo nacinał młode drzewka, by rosły właśnie w taki, krzywy sposób. Powykrzywiane sosny miały mieć swoje zastosowanie w stolarstwie. Drzewa prawdopodobnie zostały posadzone w latach 30 XX wieku, mebli jak dotąd z nich nie zrobiono.
2 komentarze:

  1. Rzeczywiście te drzewa robią wrażenie tak samo jaki filharmonia. A gdzie zatrzymaliście się na noc, czy to taki jednorazowy wypad? Ja będąc ostatnio, niestety zalogowałam się tylko na jedną noc Danie, zwiedziłam z taksówkarzem miasto "na szybko" ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeden dzień spędziliśmy w Szczecinie, wracając z Berlina pojechaliśmy do Krzywego Lasu a potem dzień w Szczecinie i wieczorem powrót :)

      Usuń